PKK DİNSİZDİR

20. yüzyıl kanlı komünist liderlerinin tümü ateisttir ve komünist bir toplumda dinin yeri olmadığını telkin ederek insanları dinsizliğe sürüklemişlerdir.

Aynı şekilde PKK'nın kanlı lideri komünist Abdullah Öcalan da ateisttir ve Darwinist bakış açısını paylaşan PKK'nın tümü aynı fikir sistemine sahiptir. Öcalan'ın izahlarından PKK terör örgütü mensuplarının dine karşı nasıl bir bakış açısına sahip olduklarını anlamak mümkündür:

[Allah'ı ve Peygamberimiz (sav)'i tenzih ederiz]
Allah bir nevi Ortaçağ'ın feodal manifestosudur, temel yasası ve bildirgesidir.

(Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 313)

Bizim din ile ilişkimiz yok. Halkımız Tanrı'dan, ideolojiden kopmalıdır. Ben çok uğraştım sonunda Tanrıdan koptum. Tanrıyı aştım. Böylece Abdullah Öcalan olabildim. İslam kadınımıza bir şey vermemiştir. Bunun yerine sosyalist ahlakı koyacağız." "Tarih içindeki gelişimine baktığımızda, ALLAH tapımıyla birliğe ve güce ulaşılmak istendiği çok açık görülmektedir. Öyle sevgili kulun cennete gitmesi gibi kavramlar, işin fantezi kısmıdır, edebi kısmıdır." "Tek Tanrılı din ideolojileri, baştan sona siyaset ideolojileridir. Dini söylem, ALLAH, peygamber ve melek gibi kavramlar dönemin siyasi literatürüdür.

(Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 204)

Lise dönemlerinde büyük felsefik bunalımı yaşadım. Tanrı ile savaşı verdim, bu savaştan başarı ile çıktıktan sonra yarı Tanrı oldum.

(Abdullah Öcalan, Özgür Yaşamla Diyaloglar, Ekim 2002, s. 257)

Namazın kendisi de genel anlamda bir tiyatrodur.

(Abdullah Öcalan, Sümer Rahip Devletinden Demokratik Uygarlığa, Cilt 1, Aralık 2001, s. 354)